laminaty

Mediadodruku.pl oferuje szereg różnego typu podłoży do druku takie jak tkaniny do druku, folie na szyby oraz laminaty. Dostępne są także laminaty specjalistyczne. Czym się wyróżniają i w jakim celu są stosowane?

Laminaty specjalistyczne

Laminaty specjalistyczne zabezpieczają grafiki przed zniszczeniem. Wzmacniają one folie z nadrukiem, dzięki czemu czas zastosowania grafik może być wydłużony. Laminaty obejmują grupę produktów do różnych zastosowań, które wymagają specyficznych właściwości, takich  jak super mocny klej czy też powłoka do pisania mazakami suchościeralnymi. W tej grupie produktów znajdziemy także laminaty strukturalne oraz te chroniące przed niechcianymi graffiti czy też zarysowaniami.

Laminaty specjalistyczne mogą być gładkie, błyszczące, jak również z wykończeniem matowym lub strukturalnym. Inną ich cechą jest przezroczystość, konieczna w celu zapewnienia widoczności grafice. Istotny jest również aspekt estetyczny.

Laminat GF 105

Jest to przejrzystym poliestrowy laminat, który zapewnia ochronę wydrukowanym grafikom przed przetarciami, wilgocią czy też graffiti. Zawiera permanentny klej, który zapewnia optyczną przejrzystość.

Laminat MotoMark ARMOR GF 238

Jest to elastyczny kalandrowany laminat winylowy z ochroną UV. Ma on na celu chronić wydruki na folii z silnym klejem GF 235 MotoMark. Zaleca się stosowanie laminatu w celu ochrony grafik szczególnie narażonych na działanie wilgoci i uszkodzeń mechanicznych, np. oznaczeń w sportach motorowych.

Laminat samochodowy GF 231 AutoMark

Jest to kalandrowany, przezroczysty laminat. Stosowany w celu zapewnienia ochrony przed czynnikami środowiskowymi oraz promieniowaniem ultrafioletowym.

Laminat szklany GF 444 Glass Film

Jest to poliestrowy laminat szklany, który nadaje grafice połysk i efekt szkła. Powłoka chroni przed uszkodzeniami oraz zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV rzędu 99%. Folia pogłębia kolory, wydruki stają się bardziej wyraziste. Dzięki jej zastosowaniu możemy uzyskać “szklane” powierzchnie bez wykorzystania w tym celu szkła.

Idealnie sprawdza się w galeriach artystycznych, muzeach, ale również w mieszkaniach.

Serwis mediadodruku.pl jest prowadzony przez API.PL, która w ofercie ma również rozwiązania takie jak druk DTF czy DTG.